| Weight | 31 kg |
|---|---|
| Size | 120×60 cm |
| Thickness | 8 mm |
| Supplier | ITALICA |
| Collection | Rust Look |
| Material | Porcelain stoneware |
| Area of application | Wall and floor tiles |
| Area of use | Kitchen, Universal, Bath, Living area |
| Tile abrasion | Group 3 |
| Color | Dark blue |
| Surface | Partially Polished |
| Frost-resistant | Yes |
| Quantity per package | 2 |
| Slip resistance | R10 |
| In stock | Auf Bestellung |
- Main information
- Characteristics
Related products
Duster Grey Wall and floor & facade tiles
120×60 cm
Frosted
Frosted
Stone Wall and floor & facade tiles
120×60 cm
Frosted
Frosted
Emilia Beige Light Floor tiles
60×60 cm
Frosted
Frosted
Duster Beige Dark Wall and floor & facade tiles
60×60 cm
Frosted
Frosted
Duster Beige Wall and floor & facade tiles
120×60 cm
Frosted
Frosted
Toledo Wall and floor tiles
120×60 cm
Polished
Polished















